Ajankohtaista

Salpalinjan Perinneyhdistys ry

Perinneyhdistyksen vuosikokous Harjun Hovissa Virolahdella

Salpalinjan perinneyhdistyksen vuosikokous pidetään 21.3.2024 klo 13 alkaen historiallisessa Harjun Hovissa (Katariinankuja 19, 49980 Ravijoki). Kokouspaikka on yhdistyksemme toiminnan kannalta erityisen mielenkiintoinen siksi, että sieltä käsin johdettiin ruotsalaisten salparakentajien toimintaa välirauhan alkukuukausina vuonna 1940.  

 

Ennen varsinaisen kokouksen alkamista Harjun oppimiskeskus Oy:n toimitusjohtaja Mika Palosara käyttää puheenvuoron Harjun nykypäivästä ja tulevaisuudennäkymistä ja yhdistyksemme sihteeri Juha Kilpeläinen esitelmöi Salpalinjan historiasta kokouspaikan näkökulmasta.

 

Vuosikokouksessa on kahvitarjoilu ja pientä purtavaa. Tarjoilujen vuoksi pyydetään ennakkoilmoittautuminen 14.3.2023 mennessä yhdistyksen puheenjohtaja Osmo Havuaholle joko sähköpostilla osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai puhelimitse numeroon 044 238 3106.

 

Salpalinjan Perinneyhdistys ry

Salpalinjan perinneyhdistys ry
c/o Osmo Havuaho
Riihitie 3, 49900 Virolahti

Y-tunnus 1789219-9

Lisätietoja

Voit tutustua Salpalinjaan monissa muissa kanavissa. Aiheesta löytyy paljon kirjallisuutta sekä muuta mielenkiintoista materiaalia.

Copyright © 2021 Salpalinjan perinneyhdistys ry. All rights reserved.